BAŞKA BİR HAYAT DİLİYORUM

BAŞKA BİR HAYAT DİLİYORUM DERNEĞİ, sokakta ya da doğada serbest yaşayan evcil ve yaban hayvanların başta yaşam hakkı olmak üzere tüm haklarını savunmak için, gönüllülük esasıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Örgüt, tür ya da “sahipli-sahipsiz” ayrımı yapmaksızın tüm hayvanların gezegenimizin birer paydaşı olduğunu savunur.

Hayvan hakları ihlallerinin engellenmesine yönelik ulusal ve uluslararası çalışmaları desteklemek, faaliyet bölgesindeki yerel yönetimlere ait geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezlerini imkanları dahilinde desteklemek, hayvan haklarıyla ilgili bilinçlendirici çalışmalar yapmak başlıca çalışma konularıdır.

Bodrum Belediyesi’ne ait Turgutreis Geçici Hayvan Bakımevi’nin gönüllüleri tarafından kurulan derneğin bünyesindeki “Turgutreis Can Dostları” adlı aktif çalışma grubu, merkezdeki resmi personelle eşgüdüm ile çalışarak; merkezdeki şartların iyileştirilmesi, terk edilen hayvanların yeniden yuvalandırılması ve trafik kazası vb. gibi sebeplerden ötürü tedaviye ihtiyacı olan hayvanların gereken tedavi imkanına ve sağlığına kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.